დამოუკიდებელი საქართველოს ჩემპიონატები

დასი და სამეულები

No

წელი

გუნდი

ოქრო

ვერცხლი

ბრინჯაო

I

1990

12

აია

ელმავალი

მიმინო

II

1991

21

აია

ვესტა

გელათი

III

1992

20

ვესტა

აია

ჩოხატაური

IV

1993

15

რუსთავი

შევარდენი

აია

V

1994

15

თბილისი

რუსთავი

აია

VI

1995

14

აია

გუმარი

თბილისი

VII

1996

12

გუმარი

ყოჩები

ქორები

VIII

1997

12

ყოჩები

აია

რუსთავი

IX

1998

9

ყოჩები

დათვები

ასკ

X

1999

8

დათვები

ყოჩები

ლოკომოტივი

XI

2000

11

ლოკომოტივი

ყოჩები

ასკ

XII

2001

12

ლოკომოტივი

დათვები

ყოჩები

XIII

2002

12

დათვები

დათვები 2

ლოკომოტივი

XIV

2003

12

ლოკომოტივი

ყოჩები

აკადემია

XV

2004

13

ლელო

აკადემია

დათვები

XVI

2005

11

ლოკომოტივი

აკადემია

ხულიგანა

XVII

2006

11

ლოკომოტივი

დინამო

ყოჩები

XVIII

2007

10

ყოჩები

ლელო

ლიგამუსი

XIX

2008

16

ლოკომოტივი

ლელო

ყოჩები

XX

2009

16

ლელო

ბათუმი XV

ლოკომოტივი

XXI

2010

21

ლოკომოტივი

ლელო

ყოჩები

XXII

2011

18

არმია

აია

ლოკომოტივი

XXIII

2013

25

ლელო

არმია

აია

XXIV 2014 27

ლელო

არმია

ლოკომოტივი

XXV 2015 30

ლელო

ლოკომოტივი

ყოჩები

XXVI 2016 31

ლელო

ლოკომოტივი

ჯიქ

XXVII 2017 35

ჯიქ

ბათუმი

ლელო

XXVIII 2018 31

ლოკომოტ

აია

ჯიქ

XXIX 2019 30

ბათუმი

რუსთავი

არმაზი

 

ლოკომოტივი = ელმავალი = ვესტა = თბილისი = ქორები = ლიგამუსი
არმია = ასკ;   ბათუმი =
დათვები

 

მედალოსნები

გუნდი

სულ

ლოკომოტივი

10

4

8

22

ლელო

6

3

1

10

ყოჩები

3

4

5

12

აია

3

4

3

10

ბათუმი

3

4

1

8

არმია

1

2

2

5

რუსთავი

1

2

1

4

გუმარი

1

1

.

2

ჯიქ

1

.

2

3

აკადემია

.

2

1

3

შევარდენი

.

1

.

1

ბათუმი2

.

1

.

1

დინამო

.

1

.

1

მიმინო

.

.

1

1

გელათი

.

.

1

1

ჩოხატაური

.

.

1

1

ხულიგანა

.

.

1

1

არმაზი

.

.

1

1

 

ფინალები

წელი

დღ/თვ

სტადიონი

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

მსაჯი

1990

09/12

ვაკე

ელმავალი

03:10

აია

აბაშიძე

1991

14/07

ქუთაისი

აია

11:06

ვესტა

აბაშიძე 

1992

05/07

ხაშური *

აია

06:16

ვესტა

მგელაძე

1997

30/11

ვაკე

ყოჩები

20:08

აია

დეკლო (სფრ)

1998

06/12

ვაკე

ყოჩები

30:10

დათვები

კლავერ (სფრ)

2000

05/12

ეროვნული **

ლოკომოტივი

28:28

ყოჩები

რობიტაშვილი 

2001

09/12

ეროვნული

ლოკომოტივი

24:17

დათვები

ვალენ (სფრ)

2002

14/12

ბათუმი

დათვები

27:10

დათვები2

რობიტაშვილი 

2003

20/12

ვაკე

ლოკომოტივი

18:15

ყოჩები

მგელაძე

2004

22/12

ეროვნული

ლელო

30:28

აკადემია

ჯავახიშვილი

2005

11/12

ეროვნული

ლოკომოტივი

30:06

აკადემია

მგელაძე

2006

13/12

შევარდენი

ლოკომოტივი

27:13

დინამო

ჩაჩუა

2007

26/11

ვაკე

ლელო

09:15

ყოჩები

პეშონბერ (სფრ)

2008

09/11

ვაკე

ლოკომოტივი

19:09

ლელო

რეინალ (სფრ)

2009

10/10

ვაკე

ლელო

15:06

ბათუმი XV

რეინალ (სფრ)

2010

14/11

ვაკე

ლელო

11:16

ლოკომოტივი

მასიელო (სფრ)

2011

05/11

ავჭალა

არმია

29:22

აია

ლაფონ (სფრ)

2013

25/05

შევარდენი

ლელო

16:10

არმია

ვილქინსონ (ირლ)

2014

24/05

ვაკე ***

ლელო

24:11

არმია

ფითსგიბონ (ირლ)

2015

09/05

ვაკე

ლელო

30:21

ლოკომოტივი

ვილქინსონ (ირლ)

2016

15/05

ვაკე

ლელო

17:15

ლოკომოტივი

გალაჰერ (ირლ)

2017

14/05

ვაკე

ჯიქი

28:22

ბათუმი

მერფი (ირლ)

2018

13/05

ავჭალა

აია

10:29

ლოკომოტივი

ქლენზი (ირლ)

2019

12/05

ბათუმი

ბათუმი

36:11

რუსთავი

ამაშუკელი

* 1992 წელს ჩემპიონი დამატებით მატჩში გამოვლინდა
**
 ლოკომოტივმა 2000 წელს "მეტი ლელოს წესით" იმარჯვა
***  2000 - 2014 წლებში ჩემპიონი ჯილდოვდებოდა "ბზის თასით"


12/05_2019
   Qaflan@HoTMaiL.com