ერთბაშად ხუთი

   "ჰაინეკენის ჩემპიონთა თასის" მეოთხედ’ფინალში ერთბაშად ხუთი კელტური გუნდი გავიდა

დამწყებებს!  ჯერ იხილეთ ოქმები და ცხრილები

კელტებსა და თებერვალში დასაწყებ "ექვს ერსაც" ლუდი "გინესი" მეოხებთ.  ირლანდიელთა ბითუმი წარმატება აღარავის უკვირს, სქოთურმა ფრანჩაიზებმა კი ჯგუფურ ეტაპზე პირველად ახლაღა, 24-ე სეზონში ივარგეს ერთად

ბოლო რაუნდის წინ "ქუდში თავი" მხოლოდ სარასენსს ჰქონდა.  20-დან 10 მონაწილე უკვე უშანსოდ იყო, მაგრამ ვიქენდის 10 მატჩიდან შვიდს მაინც შერჩენოდა აზრი

წინა უქმეებისა არ იყოს, მასპინძელმა სტუმარზე ამჯერადაც 7-3 იძალა, სატურნირო ჭრილში კი არაფერი შეცვლილა – ხელ’ მოცარულმა ტულონმა’ღა გადაუსწრო ნიუქასლს

მანსთერის რეკორდი

შარშანდელი რვეულიდან პლეი’ოფში ოთხიღა გავიდა, ოღონდაც თუ მაშინ სარასენსი და რასინგი ვაილდ’ქარდები იყვნენ, ამჯერად პირველ- მეორენი ბრძანდებიან და თუ მეოთხედ’ფინალებს შინ მოიგებენ, ნახევარ’ფინალებსაც თავ’თავიანთ ქვეყნებში – ოღონდაც დიდრონ არენებზე – გამართავენ

პარასკევ ღამით მე-5 ჯგუფი მოყომარდა. ედინბურგმა რომ იპირველა, ლენსთერს, რასინგსა და გლაზგოსაც დაუბევა რვეულში მოხვედრა

შაბათს ჯგუფებმა ამ მიმდევრობით ირაგბეს – 3 4 2 – და მანსთერმა მე-18-ედაც (!) დაძლია შესარჩევი სტადია, რაც ევროპის რეკორდია. დამტკიცდა პლეი’ოფის რვეულიც.  ჰოდა, კვირას ისღა იყო დასადგენი, პირველ ჯგუფში პირველი ვინ იქნებოდა: მოქმედი ფალავანი ლენსთერი თუ ტულუზი

ალბათ დაგეზავენ

ლენსთერს ისევ აკლდა ჯონი სექსთონი, სარასენსმა კი ოუენ ფარელის გარეშე ირაგბა.  ბედად, ორივეს მოკეთებას კარგი პირი უჩანს და შაბათს, 2 თებერვალს, ჩვენებურად 20.45-ზე, "ექვსი ერის" მთავარ ჯახში, დიდ’ოსტატები ალბათ დაგეზავენ ირლანდიასა და ინგლისს

20 გუნდიდან პრემია ოდენ ხუთმა აიღო, ნუგეში კი 6 წაგებულს ერგო. სამაგიეროდ, "სათანადო დონეზე" იდგა დისციპლინა – გაიცა თითოღა ყვითელი და 7’ქულიანი, ელექტრო’მედიას კი ფათერაკები არ დაელია:

ბრიტანულ "სქრამ"ს ისე მძიმედ გაუფუჭდა ლაივი, რომ ოთხ’შაბათსა გაისტუმრა ვალები – აღადგინა წუთობრივი ოქმები და ცხრილებიც განაახლა

 

"ჰაინეკენის" ჩემპიონთა თასი  2018-19

ბოლო, მეექვსე რაუნდი      1      2      3      4      5

<<   პირველი ჯგუფი

ვოსპს (ინგ) 19:37 ლენსთერ$(ირლ)  სტატ

3ლ: ჰიუზ რობსონ ვოთსონ; 2გ: სოპოანგა –

4ლ: რინგროუზ ქრონინ (2 3) ნ.რიდ; 4გ: რ.ბერნ 3, რიდ;
3ჯ: ბერნ 2, რიდ

რეფ ადამსონ (შტლ) 20/01 @ ქოვენთრი, რიქოჰ (16 002  ვიდეო

0:3(13) 0:10(18) 0:13(29) 0:20(36) შეს(40+2) /
7:20(53) 7:27(60) 14:27(64) 14:34(70
$) 19:34(78) 19:37(80+)

ტულუზ (სფრ) 20:17 ბას$(ინგ)  სტატ

2ლ: ტეკორი დიუპონ; 2გ: ზ.ჰოუმს; 2ჯ: ჰოუმს რამოზ –

2ლ: როკონდუნგუნი მერსერ; 2გ ჯ: პრისთლენდ

რეფ ქლენზი (ირლ) 20/01 @ ერნესტ ვალონ (18 754  ვიდეო

7:0(15) 10:0(18) 10:3(24) 17:3(33) შეს(40+3) /
17:10(62) 20:10(70) 20:17(76) დას(80+2)

<<   მეორე ჯგუფი

კასტრ$(სფრ) 24:22 გლოსთერ$(ინგ)  სტატ

4ლ: ვიალელ (1 2) ბეთლ ვაიპულუ; 2გ: ქოქოთ –

3ლ: თრინდერ ველაქოთ ო.ვილიამს; 2გ ჯ: ვილიამს

რეფ ოუენს (უელ) 19/01 @ პიერ ფაბრ (9 048  ვიდეო

0:7(3) 0:14(21) 7:14(40+3) /
14:14(52) 14:17(57) 14:22(68) 19:22(72) 24:22(80+6
$)

მანსთერ (ირლ) 9:7 ექსეთერ$(ინგ)  სტატ

3ჯ: ქარბრი – ჯ: არმანდ; გ: სიმონდს

რეფ გარსეზ (სფრ) 19/01 @ ლიმრიქ, სომონდ პარქ (26 276  ვიდეო

3:0(7) 3:7(14) 6:7(23) შეს(40+5) / 9:7(73)

<<   მესამე ჯგუფი

სარასენს$(ინგ) 38:19 გლაზგო (შტლ)  სტატ

5ლ: სპენსერ კოხ ბ.ვუნიპოლა ითოჟე სქელთონ; 5გ: სპენსერ 3, ლოზოვსკი 2; ჯ: სპენსერ

3ლ: სიმორ პრაის ვილსონ; 2გ: ჰეისთინგს

რეფ გაიუზერ (სფრ) 19/01 @ ბარნეთ, ალიანს პარქ (10 ათ  ვიდეო

3:0(4) 10:0(8) 10:5(10) 10:12(15) 17:12(19) 17:19(23) 24:19(31) /
31:19(71
$) 38:19(80+2)

კარდიფ$(უელ) 33:14 ლიონ (სფრ)  სტატ

5ლ: სამერჰილ (1 2) ლეინ თმ.ვილიამს ლ.ჯოუნზ; 4გ: ენსქომ
სბ რობინსონ –

შ + ლ: მინიო; გ: პალისონ

რეფ დიქსონ (ინგ) 19/01 @ არმზ პარქ (6 286  ვიდეო

0:7(16) 7:7(24) 12:7(33) 12:14(39) /
19:14(45) 26:14(56
$) 33:14(62) სბ(80+2კ)

<<   მეოთხე ჯგუფი

რასინგ$(სფრ) 46:33 ჰლანეჰლი$(უელ)  სტატ

6ლ: იმოფ შავონსი ზიბო (3 6) ვაკატავა ირიბარან; 5გ: მაშნო 3,
რასელ 2;
2ჯ: მაშნო ირიბარან –

3ლ: სთ.ევანს მაკ’ნიქოლ (2 3) 3გ: დ.ჯოუნზ 2, იდალგო-ქლაინ;
4ჯ:
დნ.ჯოუნზ

რეფ ბრეის (ირლ) 19/01 @ პარიზ’ი, დეფანს (14 418  ვიდეო

0:3(3) 5:3(11) 5:6(20) 5:13(23) 12:13(28) 15:13(34) 15:16(40+) / 15:23(46) 22:23(49) 22:26(51) 29:26(54$) 36:26(68) 43:26(74) 43:33(77) 46:33(80+)

ლესთერ$(ინგ) 13:14 ალსთერ (ირლ)  სტატ

ლ: ტომუა; გ 2ჯ: ფორდ – 2ლ: მორ ბელუქუნ; 2გ: ქუნი

რეფ რუის (სფრ) 19/01 @ ველფორდ როუდ (20 146  ვიდეო

3:0(32) 10:0(40+) / 13:0(50) 13:7(60) 13:14(65)

<<   მეხუთე ჯგუფი

ედინბურგ (შტლ) 19:10 მონპელიე (სფრ)  სტატ

ლ: გრემ; გ 4ჯ: ფან’დერ’ვალტ – ლ: ჟკ.დიუ’პლესი; გ ჯ: პინარ

რეფ დოილ (ინგ) 18/01 @ მარიფილდ (11 802  ვიდეო

3:0(13) 6:0(17) 9:0(33) 9:7(40) / 9:10(48) 12:10(57) 19:10(63)

ნიუქასლ$(ინგ) 24:27 ტულონ (სფრ)  სტატ

3ლ: მატავესი ნანგუსა იანგ; 3გ ჯ: ფლად –

3ლ: იკპეფონ ნაკოსი სური; 3გ: კარბონელ 2, ბელო; 2ჯ: კარბონელ

რეფ დ.ჯოუნზ (უელ) 18/01 @ ქინგსთონ პარქ (6 694  ვიდეო

7:0(5) 7:7(6) 10:7(28) 10:14(32) 10:17(38) შეს(40+2) /
10:20(50) 17:20(71) 24:20(73) 24:27(75) დას(80+2)

 

ჩვენებურები

#

წთ’

პ/ს

^

ბჭვ

-შ

-ჯ

ზურაბ ჟვანია (ვსპ)  

1

-56

2/2

4

0

1

11/2

0

2

გურამ გოგიჩაშვილი (რას)

1 -49 1/4 10

2

1

9/1 1 2

უშანგ ჭეიშვილი (მნპ)

17 +68 1/1 0

0

0

2/0 0 0

ლევან ჩილაჩავა (მნპ)

18 +32 0/2 0 0 0 2/0 0 0

მამუკა გორგოძე (ტლნ) დ 1/1

4 -62 2/9 10

0

0

5/1 1 1

+ შევიდა, - შეცვალეს, ! თავიდან ბოლომდე იომა; (ფ/)პ/ს (ფეხი/)პასი/სოლო, 
მ წინსვლა (მეტრი), ^ გაბითურება
+ გაჭრა, ო ოფლოუდი, ბჭვ ბოჭვა (დაიჭირა/გაუსხლტა),
-შ შეცდა (ბურთი დაკარგა), -ჯ დაჯარიმდა, 
დ მოიგო თავისი/მეტოქის დერეფანი

 

"პლანეტ რაგბის" რჩეული

15 ჯექ ნოულ (ექს), 14 მეთ ბანაჰან (გლო), 13 ფლორიან ვიალელ (კსტ), 12 ანრი შავონსი (რას), 11 დ’ჰ’ტ ფან’დერ’მერვე (ედნ); 10 ლუი კარბონელ (ტლნ), 9 თომოს ვილიამს (კდფ) /   

1 პიერ სკუმან (ედნ), 2 შონ ქრონინ (ლნს), 3 ვ’პ ნელ (ედნ); 4 მარო ითოჟე (სარ), 5 თეიგ ბერნ (მნს); 6 პითერ ო’მანი (მნს), 7 დონ არმანდ (ექს), 8 სი’ჯეი სტანდერ (მნს)

 

ად

6 რაუნდი

სხვ

მ-წ*

გატ:გაშ

$

1

ლენსთერ (ირლ)

25

+116

27

5-1

204:088

5

2

ტულუზ (სფრ) %

21

+13

16

5-1

149:136

1

3

ბას (ინგ)

10

-37

14

1-4*1

115:152

4

4

ვოსპს (ინგ)

4

-92

13

0-5*1

116:208

2

1

მანსთერ (ირლ)

21

+66

14

4-1*1

138:072

3

2

ექსეთერ (ინგ) ^

14

+20

18

2-3*1

124:104

4

3

კასტრ (სფრ)

14

-45

11

3-3

097:142

2

4

გლოსთერ (ინგ)

9

-41

15

2-4

122:163

1

1

სარასენს (ინგ)

28

+104

23

6-0

185:081

4

2

გლაზგო (შტლ) %

19

+28

19

4-2

147:119

3

3

კარდიფ (უელ)

10

-36

19

2-4

138:174

2

4

ლიონ (სფრ)

0

-96

10

0-6

087:183

0

1

რასინგ (სფრ)

26

+75

26

5-1

196:121

6

2

ალსთერ (ირლ) %

22

+3

18

5-1

131:128

2

3

ჰლანეჰლი (უელ) ^

7

-25

18

1-5

145:170

3

4

ლესთერ (ინგ)

7

-53

14

1-5

115:168

3

1

ედინბურგ (შტლ)

23

+71

16

5-1

154:083

3

2

მონპელიე (სფრ)

16

+42

21

3-3

158:116

4

3

ტულონ (სფრ)

10

-46

16

2-4

134:180

2

4

ნიუქასლ (ინგ)

9

-67

10

2-4

102:169

1

 

ნიხრი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; რვაზე ნაკლებით წაგება (ნუგეში) ანდა მეოთხე ლელოს გატანა (პრემია) – თითო (!) ბონუსი ($)

თაი’ბრეიქი = ტოლ ქულაზე: პირისპირ (^) 1) მეტი საცხრილო ქულა, 2) უკეთესი სხვაობა, 3) მეტი ლელო;  ჯგუფურ ეტაპზე 4) უკეთესი სხვაობა, 5) მეტი ლელო, 6) ნაკლები დისკვალიფიკაცია; 7) ყომარი

პლეი’ოფში: ხუთივე ჯგუფის ჯილა + სამი უკეთესი მეორე (%)

 

პლეიოფი

მეოთხედ’ფინალები @ საქ

შაბ 30/03

ედნ (შტლ)

16.45

მნს (ირლ)
სარ (ინგ)

19.15

გლზ (შტლ)
ლნს (ირლ)

21.45

ალს (ირლ)

კვი 31/03

რას (სფრ)

18.15

ტლზ (სფრ)

#

5 ჯილა + 3 უკეთ

1

სარასენს (ინგ)

28

2

რასინგ (სფრ)

26

3

ლენსთერ (ირლ)

25

4

ედინბურგ (შტლ)

23

5

მანსთერ (ირლ)

21

6

ალსთერ (ირლ)

22

7

ტულუზ (სფრ)

21

8

გლაზგო (შტლ)

19

ნახევარ’ფინალები  19-21/04

სარ (ინგ) | გლზ (შტლ) ედნ (შტლ) | მნს (ირლ)

რას (სფრ) | ტლზ (სფრ) ლნს (ირლ) | ალს (ირლ)

ფინალი:  შაბ 11/05  ნიუქასლ, სენთ’ჯეიმზის პარქ (ინგ) @ 20.00 საქ

 

https://www.vipbox.live/live-rugby
http://www.thefeed2all.eu/type/rugby.html
http://www.sportcategory.com/c-11.html
http://livetv.sx/en/allupcomingsports/33/

http://www.batmanstream.com/rugby-live-streaming-video-2016-1.html